Startsida

Hitta din lärare i Holistisk Yoga

Holistisk HORMONYOGA

Yoga på Mp3

Utbildningar

Ulrica Gulz & Shanti

Länkar

Kontakt
Nytt NAMN! Ny hemsida, se www.holiyoga.se
Hitta din lärare i Holistisk Yoga

Följande lärare har gått hela lärarutbildningen i Holistisk Yoga. Utbildningen är 38 heldagar plus hemstudier och praktik.


Arvidsjaur:
Kerstin Olla Stahre
kerstin.olla@amadea.se


Borlänge:
Pia Johansson
pia.ak.johansson@gmail.com


Dala Floda:
Lena Westin
lena@hagenfesten.se


Enköping:
Carola Hammarberg
Divine Soul
info@carolahammarberg.se
www.carolahammarberg.se


Finspång:
Ingbritt Swanö Wiklander
Ingbritts Röst Dans Rörelse
0703-299841
http://www.ingbritt.net/


Glava (Värmland):
Anne-lie Johansson
Friskvård och balans
073-80 66 960
www.friskvardobalans.se


Hultsfred:
Jenny Hammer
Yogaverkstan
070-5263354
yogaverkstan@gmail.com
www.yogaverkstan.se


Kristinehamn:
Yvonne Edmark
Kom Lust och Fröjd
edmark@live.se
tel. 0703578801
www.komlustofrojd.se


Kvicksund:
Bodil Eriksson

Yogaperspektiv
info@yogaperspektiv.se
www.yogaperspektiv.se


Köping:
Anki Ahlen

Barayogastudion
http://www.barayogakoping.se/


Renée Hallberg

070-3543409
www.jmrenee.se


Lindesberg:
Mari Jansson
Maroja Yogacenter
mari@marojayogacenter.se
Mobil: 0703 271415
www.marojayogacenter.se


Rosa Åkerman

Kroppsreconden
070-240 70 76
info@kroppsreconden.se
www.kroppsreconden.se


Malmö:
Karin Månhav
Yogandas
info@yogaandas.nu

076-9411149
www.yogandas.nu


Nyköping:
Carina Yngbrandt
tel 0731 406262
carina.holistiskyoga@gmail.com


Simrishamn:
Karin Månhav
Yogandas
i
nfo@yogaandas.nu

076-9411149
www.yogandas.nu


Stockholm
:
Ingun Mörner
ingunmorner@gmail.com

Ylva Deplanck

Roots and Crown
070 403 46 65
ylva@rootsandcrown.se
 

Plain Yoga
Ulrika Karlsson

073 6938 449
Plainyoga@live.se
www.plainyoga.se

Inga-Britt Hamoury

073-758 77 76

Bodil Eriksson
Yogaperspektiv
info@yogaperspektiv.se
www.yogaperspektiv.se


Strängnäs:
Annkristin Lundin

Inre rum
0766-502933
annkristinl@telia.com
Reumatikerförbundet Strängnäs

Vänersborg:

Helen Hanfeldt Schwitzgold

0709-37171
yoga.schwitzgold@gmail.com

Hélène Malmberg
Mer människa
0703-127262
mer.manniska.hm@telia.com
www.mermanniska.se



Västervik:
Bettan Roth

Maingatyoga
073-9331808
maingatyoga@gmail.com
www.maingatyoga.se



Västerås:

Yogande
Meral Sen

070-396 96 68

meral@yogande.se

www.yogande.se

Jasmina Kljucevic
jasminakljucevic@hotmail.com

Erica Rudstam
ericaper74@gmail.com

Camilla Massaro
camilla.massaro@live.se
tel: 0739856742


Renée Hallberg

JMRenée
070-3543409
www.jmrenee.se

Annika Wallin

Shanti Yoga och Kultur
0762-48 58 47
http://www.shantiyoga.se/




Följande har gått kurserna i Fibroyoga I och II (4 dgr+ hemstudier och praktik)

Borås
Marie Andersson
Mail Marie.Andersson@shsboras.se

mobil 0706-202754

Haparanda/Kalix/Lappträsk/Övertorneå:
Riitta Mantovaara
Mail
friteko-balans@telia.com
mobil 070-941 59 68
http://medicinskyoga.se/?verk=find&ort_id=69&level_id=0&user_id=263 

Karlskrona, Blekinge
Rose-Marie Sandin
rose-marie.sandin@telia.com
0733-544549
www.yogasangam.se

Kramfors/Härnösand
Annette Dagervy
annette.dagervy@telia.com
070-3054612
www.dagervy.com

Spånga, Västerort Stockholm
Ming Niku
08-367572
073-0478928
info@spangafriskvard.se
www.spangafriskvard.se


Följande har gått Fibroyoga I (2 dgr+ hemstudier och praktik)

Göteborg
Annette Westberg
annette@gryningstimman.se
0701 56 02 66
www.gryningstimman.se

Järna
Jenny Lindberg Skog
Järna Yoga
hemsida:
www.jarnayoga.se
tel: 073-756 02 12


StartsidaHitta din lärare i Holistisk YogaHolistisk HORMONYOGAYoga på Mp3UtbildningarUlrica Gulz & ShantiLänkarKontakt
Shanti Yoga & Kultur i Västerås